Tercüme Talep Et!

Osmanlı İmparatorluğunda kurulan ‘‘Defterhane-i Amire’’ ile ilk tapu kayıtları tutulmaya başlamış olup Osmanlı Devletinin son dönemindeki ıslahatlar sonucu Tanzimat fermanı ile  ilk mülkiyet kavramı oluşmuştur. Bu doğrultuda o dönemlerden bugünlere kadar tapu kayıtları belirli bir düzen içerisinde tutulmuş ve mülk edinimlerin osmanlıca kayıtları ile mülkiyet hakları kayıt altına alınmış olmuştur. Bununla birlikte bazı tapular revizyon görerek günümüzdeki Cumhuriyet tapularına döndüğü görülmektedir. Lakin bazı osmanlıca kayıtlara dayanan tapular revizyon görmeyerek veya tespit edilmeyerek atıl halde kalmıştır. Eğer sizlerinde murislerinizden kalan osmanlıca tapularınız mevcut ise son durumunu öğrenmek için ilk önce çevirilerin yapılması gerekmektedir. Bu tapular rika(el yazısı) şeklinde yazıldığı için bu konuda uzman kişiler tarafından çevrilmesi gerekmektedir. çeviriler için aşağıdaki formu doldurmanız ve Osmanlı Tapularınızı veya vergi  kayıtlarını yüklemeniz yeterli olacaktır. Uzmanlarımız sizlere en kısa sürede dönüş yapacağından emin olabilirsiniz.

Güvenilirlik

Verdiğimiz tüm hizmetleri tarafsız ve adil olacak şekilde uluslararası standartlara uygun ve yasal mevzuatlar çerçevesinde sunuyoruz.

Sorumluluk

Sağduyu ve muhakeme gücümüzü kullanarak, yüksek performansın sorumluluk bilincinden kaynaklandığına inanırız.

Ekip Ruhu

'Biz' bilinci ile hareket ederek, tüm çalışanların bilgi ve yeteneklerini bir araya getirerek hedefe giden yolları beraber belirleriz.

Soru Sor