Osmanlı Tapuları

1925 yılında Osmanlı tapularının tespit ve tescillerinin yapılması esnasında kadastro uygulamalarında bir çok hak sahibi kayıtdışı bırakılarak menkullerin kamu kurumlarına tescili yapılmıştır. Bu tescil işleminde vatandaşlarımız yeteri kadar bilgilendirilememiştir.

Kamu kurum ve kuruluşları adına yapılan bu tescil işlemlerinde geriye dönük olarak vatandaşımızın hak temin edebilmeleri için gerekli inceleme ve tespitler yapılarak izlenecek yolları detaylı rapor olarak sunuyoruz.

Elinizde Osmanlı tapusu tabir ettiğimiz tapuların olup kadastro çalışmalarında yenileme yapılıp uygulanmaması durumunda hükümsüz olmuş. Oysa bu tapuların evrak niteliğini kaybetmediği gibi mülkiyet hakkında kaybolmaz bu tapular ile alakalı ciddi çalışmalarımız mevcut, tapulama da kurum ve kuruluşlara tescilleri yapıldığı için hak mahrumiyetine uğrayanların bize müracaat etmeleri gerekmektedir.

Konu çok ciddi olduğu için bilgili ve uzman ekibimizin çalışma yapması gerekmektedir.

Osmanlı tapuları ile ilgili arşiv çalışmaları hızlı ve kesin çözüme ulaştırılır.
Elinizde eski Osmanlı tapunuz var ve iradeniz dışında farklı kurumlar üzerine tescil edindiğini düşünüyorsanız, sorununuzun çözümü için başvuru formumuzu doldurunuz.

Bizden Bilgiler

Gayrimenkulle alakalı satış, intikal, satış vaadi, vakıf ilişiği, vergi ilişiği irtifak, kamulaştırma, ölünceye kadar bakma akdi vb tüm işlemleri, hak sahiplerinin vereceği Tellaliye sözleşmesi, noterden verilecek işlem takip vekaleti yada e-tapudan verilecek yetki ile tüm işlemleri, dinamik kadromuz en kısa sürede yerine getirmektedir.

GÜVENİLİRLİK

Verdiğimiz tüm hizmetleri tarafsız ve adil olacak şekilde uluslararası standartlara uygun ve yasal mevzuatlar çerçevesinde sunuyoruz.

Sorumluluk

Sağduyu ve muhakeme gücümüzü kullanarak, yüksek performansın sorumluluk bilincinden kaynaklandığına inanırız.

Ekip Ruhu

'Biz' bilinci ile hareket ederek, tüm çalışanların bilgi ve yeteneklerini bir araya getirerek hedefe giden yolları beraber belirleriz.

Soru Sor